Maandagochtend om 2.20 uur had ik
mijn volgende bus naar Hervey Bay, dit een rit van 5 uur en zou dus rond 7.40
uur toekomen. Meestal is het minder lang rijden, maar houden de buschauffeurs
onderweg een pauze ergens bij een tankstation, in deze rit hadden we een pauze
van bijna een uur. In Hervey Bay was er weer courtesy bus voorzien van de
hostel die ons naar het Colonial
Village Resort YHA bracht.
Ook deze YHA is net zoals
Rockhampton vrij rustig en netjes, met mooie kamers. Ik had een 8
persoons-mixed room geboekt en dit is een vrij ruime kamer, met meerdere
kastjes als opbergruimte en een eigen badkamer. Enige nadeel was dat ik tot 2
pm moest wachten eer ik kon inchecken, veel kon ik dus niet doen in die
tussentijd. Voor 6 dollar kun je in de hostel een fiets huren voor een hele dag
(supergoedkoop!), dus dan heb ik maar beslist dit te doen, dan kon ik toch al
naar de supermarkt mijn boodschappen gaan doen.
In de namiddag heb ik een
fietstocht van zo’n 3 uur gemaakt, eerst de ene kant op, door een mooie
villawijk en heel toevallig kwam ik aan een bos uit, met verschillende
mtb-routes. Daarna de andere richting uit, een mooi wandel/fietspad gevolgd
langs de esplanade.
Voor dinsdag (18 nov) had ik de
Fraser Explorer Day Tour geboekt. Hierbij kwamen ze mij om 7.30 am vlak voor
de hostel oppikken en brachten ze mij met de bus naar de ferry. Op Fraser
Island moest ik meteen weer op een 4X4 bus opstappen en reden we dwars door
Fraser Island naar het strand. De wegen waren in mul zand en het was dus een
erg hobbelige rit. Fraser Island zag er anders uit dan ik had verwacht, ik
dacht dat dit vooral duinen was, maar eigenlijk is het eiland ook zo goed als
allemaal bos, enkel de wegen zijn in zand. Aangekomen op 75-mile Beach reden we
eerst een heel eind richting noorden naar een schipwrak en daarna nog een eind
verder naar The Pinnacles (rotsformaties). Wie wou kon voor 75 dollar nog een
extra vlucht maken boven het eiland van 15 minuten, maar dat heb ik niet
gedaan. Dan hadden we een pauze bij de Eli Creek, waar je een wandeling door de
rivier kon maken. Daarna zijn we teruggereden over het strand naar het resort
voor onze lunch. De lunch was in de prijs inbegrepen en we mochten onbeperkt
van het lunchbuffet eten.
Na de lunch ging de rit in de 4X4
bus verder door de zandwegen naar Central Station, dit is een soort picknick
plek in het midden van het eiland met informatieborden, enz. . Daar kregen we
ook een korte uitleg tijdens een al even korte bushwalk, waarna we meteen weer
verder reden naar Lake Mc Kenzie. Dit is een groot meer met een wit strand en
hoewel iedereen het heel erg mooi vond, was ik toch wat teleurgesteld en had ik
meer verwacht van Fraser Island. Maar achteraf sprak ik nog met iemand in de
hostel die er ook zo over dacht, als je Fraser Island ziet NA The Whitsundays
(Whitehavenbeach), dan is Fraser redelijk teleurstellend.
Om 5 pm hadden we dan de ferry
terug naar Hervey, waar de bus iedereen terug naar zijn hostel bracht. En na 21
regenloze weken, leek het erop dat ze hier vannacht eindelijk wat regen zouden
krijgen.
75-mile Beach
4X4 bus
Eli Creek
Lake Mc Kenzie
Op woensdagvoormiddag Reef World
Aquarium bezocht, maar dit bleek niet echt de moeite te zijn, en was al zeker
zijn $20 niet waard. En aangezien het deze namiddag weer regende, dan maar
gebruik gemaakt van de gratis Wifi in de hostel om mijn blog update te houden
en wat verdere info op te zoeken over de komende reisbestemmingen.
Morgen is het alweer tijd om deze
hostel te verlaten, maar ik heb hier een erg leuke tijd gehad in deze hostel. Heel
veel leuke nieuwe mensen leren kennen. Heel wat van de mensen op de dagtrip
naar Fraser kwamen uit deze hostel. En op de kamer ook hele fijne mensen en tot
laat in de avond reisverhalen uitgewisseld.